niedziela, 22 czerwca 2014
dniach 20-21 czerwca odbyła się  Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
Pielgrzymka była wyrazem wdzięczności za kanonizację dwóch wielkich papieży – św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II. Na Jasną Górę przybyło kilka tysięcy osób oraz delacje AK z Ukrainy, Włoch i Wielkiej Brytanii .

( fotografie  nahttp://stefanwieczorek.blogspot.com/2014/06/fotoreportaz-z-ogolnopolskiej.html  )


Jasnogórska część spotkania rozpoczęła się w piątek Apelem i nocnym czuwaniem w Kaplicy Matki Bożej. W sobotę tradycyjnie pielgrzymi zgromadzili się najpierw w Archikatedrze. Przybyłych powitał metropolita częstochowski abp Wacław Depo oraz Halina Szydełko, prezes Zarządu KIAK. Słowo do zebranych wypowiedział także krajowy asystent kościelny Akcji Katolickiej bp Marek Solarczyk, który dokonał  wręczenia medali „Za dzieło apostolstwa. Medale otrzymali honorowi goście uczestniczący w pielgrzymce: Maria Grazia Tibaldi; sekretarz Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej z Rzymu oraz ks. dr Jacek Uliasz, dyrektor Instytutu Teologicznego ze Lwowa, a zarazem asystent kościelny Akcji Katolickiej archidiecezji lwowskiej . 

Następnie rozpoczął się przemarsz na Jasną Górę, gdzie o godz. 11.30 na Szczycie została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Marka Solarczyka.
W homilii bp Marek 
Solarczyk zachęcał do bycia świadkami wiary w zwykłym, codziennym życiu.  http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/21342.mp3