niedziela, 2 października 2011

II spotkanie z Kulturą w Orzeszu Zawiści


Dla uczczenia drugiej rocznicy konsekracji naszego kościoła pw. Męczeństwa Jana Chciciela w Orzeszu Zawiści Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zorganizował II parafialne Spotkania z Kulturą. Najważniejszym naszym celem było zbliżenie do Boga w komunii z kościołem poprzez wyrażanie swoich umiejętności w śpiewie, muzyce, inscenizacji jak również prace artystów malarskich, rzeźbiarskich czy rękodzielnictwa.
Prace malarskie, rzeźbiarskie i rękodzielnicze można było podziwiać na wystawie którą nasi parafianie podziwiali z wielkim zainteresowaniem . Padło wiele słów podziwu pod adresem naszych wystawców ale również prowokowało nad zamyśleniem uwielbienia naszego Stwórcy.
Dla uatrakcyjnienia naszego Spotkania z Kulturą zaproszono gościnnie artystów. Jednym z nich była pani Otylia Trojanowska Ślązaczka roku 2009 która w swym monologu piękną śląską mową opowiadała o swoich osobistych przeżyciach. Przeplatając je przykładami panującymi na Śląsku, o wychowaniu katolickim oraz tradycjach wychowania w rodzinie i społeczeństwie. To była piękna lekcja wychowania w naszej kulturze opowiadana z dużym humorem.
Nie mniejszą atrakcją były występy dzieci z kółka muzycznego działającego przy Domu Kultury w Łaziskach Górnych gromkimi brawami nagrodzono małego Franka Spyrę który zachwycił swą grą na akordeonie i śpiewem. Bardzo interesującym był również występ dziecięcego zespołu muzyczno-inscenizacyjnego „Radość” który przedstawił się w programie z pieśniami religijnymi.
Spotkanie było bardzo przyjemnie, potrafiło zbliżyć parafian a jednocześnie pozwoliło naszym parafianom zapoznać się z działaniem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
Pragniemy i planujemy takie spotkania organizować w przyszłości stwierdził Prezes Parafowanego Oddziału Akcji Katolickiej p Czesław Pryszcz
W galerii zdięciowej można zobaczyć fotografie ze spotkania.