czwartek, 2 listopada 2017

O budowanie prawdziwej wspólnoty Kościoła i odważne zaangażowanie się w sprawy świata zaapelował do uczestników VII Kongresu Katolickich Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot Modlitewnych Archidiecezji Katowickiej abp Wiktor Skworc.
– Należąc do ruchów bądź stowarzyszeń katolickich, zostaliście obdarowani, podobnie jak inni ochrzczeni, darem Ducha Świętego, który zachęca was i uzdalnia do podejmowania różnych zadań i posług w ramach konkretnego ruchu lub stowarzyszenia. Zawsze jednak we wspólnocie i dla wspólnoty Kościoła – powiedział metropolita katowicki w homilii podczas Mszy w krypcie katowickiej archikatedry.
Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie świeckich w życie społeczne i kulturalne przestrzegł przed pokusą izolacji i zamknięcia się na wspólnotę Kościoła, zwłaszcza parafialną. – Znaczenie waszych działań mierzy się tym, jak służycie całemu Kościołowi. Tworzenie komunii eklezjalnej niech będzie dla Was priorytetem w podejmowaniu różnych działań, związanych z charyzmatem ruchu lub stowarzyszenia -- apelował. I dodał: "proszę was, abyście współpracowali z waszymi duszpasterzami i wszystkimi ochrzczonymi".